O blogu | O autorce | Kontakt

Wierzę w siłę narracji. Wierzę, że to czego potrzebujemy to idee. Wiem, że potrzebni są kuratorzy treści, a nie tylko maszynki do segregacji kontentu. Kocham pisać i dzielić się tym co mnie interesuje i czego się uczę. Dlatego piszę bloga o ideach, osobistym rozwoju, o zmianie.

Blowminder to blog o tym co ważne, ciekawe i nowe (o jednej z tych rzeczy, albo o wszystkich jednocześnie). Owoc poszukiwań – myśli, trendów i ciekawych postaci. Zbiór notatek z psychologii, filozofii, sztuki, nowych technologii, ekologii, historii, antropologi i wiele więcej. Remix idei. Miejsce, które poszerza spojrzenie na świat.  Na Blowminderze nie ma nawet śladu – złośliwości, szczucia czy codziennej bieżączki. Są inspirujące teksty i subiektywna podróż po świecie, który ma znaczenie. Blowminder to próba poszerzenia pola kreatywności poprzez tworzenie połączeń dla ważnych, zaraźliwych, bo wartych szerzenia, czyniących różnicę – pomysłów, myśli, idei, konceptów.

Blowminder to miejsce stworzone przez Katarzynę Wiekierę – poławiaczkę pereł, łowczyni gwiezdnego pyłu i owoców lekarskiego mniszka (potocznie zwanego dmuchawcem); miłośniczkę mgły, szelestu liści i drukowanego papieru. Blowminder został stworzony na użytek własny, jak i użytek tych, którzy chcą go czytać. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować pisz na:

katja.wie@gmail.com

Zapraszam 🙂

Słowa oświecające dusze są cenniejsze od klejnotów. Hazrat Inayat Khan

Wszystkie idee pochodzą z drugiej ręki, mają miliony – świadomych i nieświadomych – zewnętrznych źródeł. Mark Twain

 Stwórz swoją własną Biblię. Pozbieraj w całość wszystkie słowa i sentencje przeczytanych dzieł, które były dla Ciebie niczym porażający blask anielskich trąb. Ralph Waldo Emerson